Peruńsko dobra skrzynka.

We open the boxes
06.25.2024

Masz już dość nudnych i sztampowych obudów? Nie przekonuje Cię również nowoczesna obudowa cała w szkle? To może pora wybrać coś zrobionego w ramach „starej dobrej szkoły tworzenia obudów”, ale jednocześnie z bardziej wyrazistym wzornictwem? Volcano Perun to nie kompromis, to sprawne połączenie nowoczesności z praktycznością. Ta obudowa nie tylko ma charakter i swój własny styl, ale jednocześnie spełnia rolę komputerowej „skrzynki” z prawdziwego zdarzenia.

Zacznijmy od wzornictwa. Ten frontowy panel z nieregularnymi przetłoczeniami jest cechą charakterystyczną Perun’a. A jako że Perun w mitologii słowiańskiej był m.in. bogiem piorunów, tak i tutaj ten nieregularny kształt frontowego panelu przywodzi na myśl gromy i błyskawice. To tylko podkreśla charakter obudowy, potęgując odbiór komputera jako pożądanego narzędzia do gier i zabaw.

Tak jak pomalowanie samochodu na czerwono, wcale nie oznacza, że będzie jeździł szybciej, tak wygląd obudowy nie ma znaczenia dla zbudowania prawdziwego gamingowego „potwora”. Wybierając Volcano Perun otrzymujesz przemyślane i skuteczne rozwiązania dla nowoczesnych i efektywnych komponentów. W środku obudowy w miejscu montażowym płyty głównej znajduje się metalowa maskownica, której elementem składowym jest regulowana podstawka pod kartę graficzną. Masz kartę przynajmniej klasy RTX 4080? Proszę bardzo – znajdzie się tu na nią miejsce, a do tego bezpiecznie będzie trzymana przez wbudowaną podpórkę. Co więcej kształt i układ wewnętrznej konstrukcji kieruje strumień chłodnego powietrza wprost na kartę i chłodzenie procesora z fabrycznie zainstalowanych trzech 140 mm wentylatorów ARGB na froncie obudowy. A jeden 140 mm wentylator ARGB wyciąga ten „gorąc” ze środka. Wszystkie podpięte pod fabryczny kontroler.

Co więcej - dzięki przewiewnym panelom, w tym perforowanej części w jednym panelu bocznym, komponenty pracują w niskiej temperaturze. A to otwiera drogę do overclockingu, często tak bardzo pożądanego przez graczy. I tu właściwie warto przetoczyć ostatni argument – miejsce na chłodzenie wodne. I tu jest całkiem nieźle, ponieważ na froncie jest miejsce na chłodnice 420 mm. Także spokojnie znajdzie się tu miejsce na topowe i najskuteczniejsze chłodzenie. Natomiast panel boczny z hartowanego szkła eksponuje całe wnętrze, dodatkowo podświetlając całe gamingowe stanowisko.

Taki jest właśnie Volcano Perun… kompleksowo, sprytnie, zmyślnie i odważnie zaprojektowana obudowa komputerowa. Gotowa na wszelkie konfiguracje i bardzo zaawansowane komponenty. Zapewnia chłodną pracę komputera, w standardzie oferuje naprawdę dużo, a wzornictwo frontu jest po prostu cechą samą w sobie.