Jakie przełączniki w klawiaturze wybrać?

Najczęściej wybierana i rekomendowana klawiaturadla graczy: MODECOM Volcano Lanparty BTOutemu, Kailh, Gateron czy Cherry? Które przełączniki wybrać? Jak one pracują? Jakie są między nimi różnice? Wideo pomoże Ci dokonać najlepszego wyboru.

Zapewne nie raz, nie dwa zastanawiałeś się jaki przełącznik wybrać. W sieci znajdziesz wiele opinii na ten temat, w tym opinie wielu „specjalistów” w tej dziedzinie, którzy ochoczo wypowiadają się na forach, który przełącznik jest dobry, a który nie. Najważniejsze to nie dać się zwariować i wybrać mądrze. Zwłaszcza, że konstrukcje przełączników mechanicznych w klawiaturach nie różnią się zbytnio od siebie i są często „klonami” przełącznika Cherry. Jeżeli słyszysz, że jakiś przełącznik ma żywotność 50 milionów kliknięć, a inny np. 80 milionów, to i tak tego nie „wyklikasz” i prędzej zmienisz klawiaturę nie z powodu awarii przełącznika, ale dlatego że klawiatura już Ci się znudzi…

Natomiast faktem jest, że przełączniki różnią się od siebie charakterem pracy i głośnością, w tym siłą nacisku, czyli ogólnie rzecz ujmując… pracą. Do tego możesz bardzo pozytywnie się zaskoczyć, kiedy zaczniesz grać na lubowanych przełącznikach. Albo nie… albo jesteś fanem głośnych przełączników niebieskich. Po prostu wybierz to, co dla Ciebie będzie najlepsze i z czym będziesz się najlepiej czuł oraz na co możesz sobie pozwolić.

Najczęściej wybierana i rekomendowana klawiatura dla graczy: MODECOM Volcano Lanparty BT

Zobacz więcej