Zamknij komputer w szkle.

Otwieramy skrzynki
04.22.2024

Komputer osobisty od dawna stał się nieodzownym elementem wystroju wnętrza. Kiedyś nie miało większego znaczenia jak on wyglądał – wielki monitor CRT w jedynie słusznym kolorze, do tego obudowa nie grzesząca urodą oraz… mysz i klawiatura, a jakże - w tej samej barwie.

Komputery od tego czasu przeszły długą drogę, tak samo jak akcesoria i całe podejście do sprzętu. Zaczęły one wpisywać się w kolory mebli, ścian, a nawet podłogi. Nowoczesność przywitała nas szkłem i efektownym podświetleniem. Jednocześnie zmianie w projektowaniu uległy komponenty, stały się po prostu atrakcyjne z wyglądu. Stąd aż szkoda zamykać je w szczelnej obudowie.

Idąc za tym trendem wprowadziliśmy obudowę spełniającą wszystkie kryteria estetyki: dwa szklane panele, efektownie podświetlane wentylatory ARGB (w przypadku wersji z wentylatorami) oraz nowoczesne wzornictwo świetnie wpisujące się w stanowisko gracza. Volcano Panorama, bo o niej mowa, jest tym czego po prostu oczekujesz od swojego komputera. Zwłaszcza w momencie gdy starannie dobrałeś komponenty i chcesz od czasu do czasu spojrzeć, jak w pocie czoła generują klatki w ulubionej grze.

No dobrze, ale kiedy zadasz nam pytanie dlaczego masz wybrać Volcano Panorama, a nie produkt konkurencji (bo konkurencja również posiada dwukomorowe konstrukcje), to mamy dla Ciebie garść (jak nie dwie) argumentów, które przemawiają za Panoramą. Pierwszym jest możliwość montażu płyt głównych z odwróconymi złączami. Jeśli irytują Cię wszędobylskie przewody w środku komputera, to możesz zbudować go na nowoczesnej płycie głównej z odwróconymi złączami, które mają wyjście do części serwisowej. A tam podłączasz wszystko pod pionowo montowany zasilacz (wyjątkiem jest karta graficzna, ale i tu powoli zaczyna się to już zmieniać). Co więcej? Panele boczne montowane są na zatrzaski. Sprawny ruch ręki i są zdjęte. Chyba nie znamy wygodniejszego sposobu na szybkie i łatwe wyczyszczenie wnętrza lub wymiany jakiejś części. Ale to nie koniec zalet, bo co powiesz na cztery magnetyczne filtry? Dwa na panelu bocznym i po jednym na górze i dole. Nie brakuje tu również portu USB-C na panelu sterowania. Jest także kontroler wentylatorów, którzy obsłuży ich aż dziewięć. No i spróbuj gdzie indziej znaleźć takie fajne akcesoria: śrubokręt, miękką ściereczkę z logo do czyszczenia i dedykowane pudełko na śrubki. Musisz przyznać, że Panorama jest całkiem fajną opcją do budowy komputera.

Volcano Panorama w kolorze modnej bieli lub emocjonującym szarym dostępna jest w kilku wersjach: Volcano Panorama Apex ARGB Midi to model z fabrycznie zainstalowanymi wentylatorami. Możesz wybrać spośród kilku propozycji: 3F to trzy wentylatory ARGB w standardzie, 5F to pięć, a 7F… siedem. Jest również Volcano Panorama NF Midi. Ta nie ma wentylatorów, ale ma za to najniższą spośród wszystkich wersji cenę.