Gramy bez spiny.

Klawiaturowe abecadło
Gdzie myszy harcują
12.15.2021

Koniec dnia, wracasz ze szkoły lub pracy i po kilku domowych obowiązkach możesz sobie w spokoju pograć. Odpalasz komputer, a tam oczywiście zainstalowane kilka ulubionych gier oraz cała masa tytułów, które gnieżdżą się w tzw. „kupce wstydu”. Odpalasz grę i bawisz się w najlepsze – idylla w najlepszym wydaniu.

Wybierz sobie gaming.

Do grania potrzebujesz myszki i klawiatury oraz jakiegoś sprzętu audio. Mogą to być głośniki (ale wtedy licz się z tym, że inni domownicy mogą słyszeć w sąsiednim pokoju dźwięki z gry), lub słuchawki (wtedy jesteś odcięty zupełnie od świata). Oczywiście warto wybrać sobie sprzęt taki, jaki najbardziej będzie pasować twojego do stylu grania. Do tego wszystkiego przyda się fajna podkładka pod mysz. O tym, jaki sprzęt warto wybrać i do czego, wskazaliśmy m.in. we wpisie na blogu „wybierz sobie gaterona”. Tam opisaliśmy, który przełącznik warto wybrać i dlaczego. Niezależnie jednak, co wybierzesz – czy klawiaturę pełnowymiarową jak Volcano Hammer 2, lub fajnego TKL’a (bez sekcji numerycznej) jak np. Volcano Lanparty RGB oraz do tego np. mysz Volcano Shinobi 3327, słuchawki Volcano Prometheus i jakąś podkładkę – najważniejsze abyś bawił się w najlepsze.

Super-duper sprzęty, a dobra zabawa.

Produkty z linii Volcano Gaming są przede wszystkim dobrze wycenione i zostały stworzone do grania w dowolne gatunki gier, od strzelanek po strategie. Jeżeli śledzisz scenę CS:GO to wiesz, że zawodnik o pseudonimie „S1mple” był kluczowym graczem i pomógł drużynie zdobyć PGL Major Stockholm 2021. Oleksandr „s1mple” Kostyliev ukończył turniej z 72 eliminacjami na koncie. Nie trzeba długo szukać na czym gra: myszka za 499 zł, klawiatura za 849 zł. Tylko, że na pewne rzeczy trzeba spojrzeć z innej perspektywy. Dlatego zadaj sobie pytanie czy chcesz być jak S1mple, czy po prostu chcesz sobie pograć bez spiny o fragi i staty. Bo jeżeli chcesz być „pro” to proszę bardzo – droga wolna. Wydaj kilka tysięcy złotych na akcesoria do kompa i graj po około 10 godzin dziennie w jedną grę, aby poprawiać skilla. Jeżeli myślisz, że sam sprzęt już gwarantuje wygraną i poprawia znacząco wyniki, możesz się rozczarować. Oczywiście, im lepszy sprzęt, tym większa szansa na wygraną, ale wszystko leży w Twoich rękach – bez skilla nie uzyskasz dobrego wyniku. Podobnie sytuacja ma się w sporcie. Kupisz sobie najlepsze buty do piłki (czytaj: najdroższe), jakiś super-duper strój poprawiający aerodynamikę ciała, ale bez skilla zostaniesz ograny przez pierwszoligowca w sandałach. Nie zrozum nas źle – życzymy Ci byś był jeszcze lepszy niż „S1mple” (o ile chcesz), tak samo jak trzymamy kciuki za jak największe grono świetnych skoczków z talentem Adama Małysza czy piłkarzy jak Robert Lewandowski. Tylko że takich talentów nie ma wiele. A jeżeli za jakiś czas odkryjesz swoje inne powołanie (zechcesz zostać informatykiem lub prawnikiem), to traktuj gry po prostu jako odpoczynek i zabawę.

Wyluzuj się, po prostu graj.

Dlatego wybieraj sobie sprzęt, aby dobrze się czuć podczas grania, nie przepłacaj za niego, jeżeli nie potrzebujesz pewnych funkcji, a będziesz bawić się w najlepsze bez żadnej spiny. Intensywnie pracujemy nad tym, aby produkty Volcano Gaming oferowały jak najwięcej użytecznych funkcji również i dla tych graczy, którzy myślą o profesjonalnej karierze w eSporcie. Do tego może świetnie służyć klawiatura Volcano Lanparty BT (krótka, przełączniki Gateron z szybkim czasem reakcji), czy mysz Volcano Shinobi 3360 (świetny sensor do FPS). Ale tworząc produkty do grania myślimy przede wszystkim o dobrej zabawie. Robimy sprzęt taki, jaki sami chcielibyśmy mieć. Nie musimy zaliczać najwięcej fragów i być „pro”. Nie o to chodzi w dobrej zabawie, aby coś komuś udowadniać.