Zawsze najlepiej smakuje klasyczny schabowy z ziemniaczkami i mizerią.

Otwieramy skrzynki
04.22.2024

Podobnie jak Ty, my również jesteśmy miłośnikami komputerów i na przestrzeni wielu lat, złożyliśmy niezliczoną ich ilość. A że zawodowo zajmujemy się tworzeniem obudów komputerowych, wiemy jakimi cechami powinna charakteryzować się dobra skrzynka. Oczywiście są konstrukcje które potrafią cieszyć nasze oko, są „efekciarskie” i czasami krzykliwe. Mogą się podobać, zwłaszcza że są różne etapy w życiu (od pokazania się z markowym sprzętem, po rozsądny wybór odpowiadający możliwościom budżetowym), a obudowy w komputerze nie wymienia się co chwilę. Chyba rzadko zdarza się nam kupić obudowę na zasadzie impulsu, co już może wystąpić przy myszce, klawiaturze czy słuchawkach. Na nową obudowę decydujemy się dopiero wtedy, gdy wymieniamy wybrane komponenty, lub po prostu cały komputer. Stąd z naszego doświadczenia wynika, że najlepszym wyborem jest obudowa zaprojektowana klasycznie. Bo choć każdy z nas ma czasem ochotę na burgera, kebaba czy chińszczyznę, to jednak zawsze najlepiej smakuje klasyczny schabowy z ziemniaczkami i mizerią.

I taka właśnie jest obudowa Volcano Expanse Apex ARGB. Jest to bodajże „najpoprawniejsza” obudowa w naszej ofercie. Nie wyróżnia się tak odważnym i atrakcyjnym panelem frontowym jaki jest w obudowie Volcano Perun. Nie eksponuje komponentów jak Volcano Space czy Volcano Panorama otoczona szkłem. W modelu Expanse wszystko stworzone jest wręcz podręcznikowo. A zatem jest tu przewiewny panel przedni i górny, wentylatory ARGB z kontrolerem w standardzie i łatwo dostępne filtry przeciwkurzowe. Dodatkowo panele montowane są na zatrzaski ułatwiają montaż podzespołów lub czyszczenia wnętrza. Jest również szerokie pole do konfiguracji chłodzenia i montażu wentylatorów, optymalizując przepływ powietrza w całym komputerze. A to przekłada się i na kulturę pracy i hałas w pomieszczeniu oraz na wydajność i żywotność pracy komponentów.

Przygotowaliśmy ją w dwóch wersjach. Różnią się od siebie kształtem otworów wentylacyjnych (a tym samym też ilością filtrów przeciwkurzowych). Wersja Volcano Expanse T pochodzi od słowa „Triangle” czyli trójkąt. W tej obudowie jest więcej filtrów przeciwkurzowych ponieważ trójkątne otwory są większe od wersji Volcano Expanse S. Tutaj litera „S” oznacza „Square” czyli kwadrat. Kwadratowe otwory są mniejsze od tych trójkątnych i same w sobie stanowią świetną barierę w ochronie przed kurzem.

Volcano Expanse jest najlepszym przykładem tego, jak zrobić porządną i dobrą obudowę. Może i bez fajerwerków, ale w ogólnym rozrachunku i w dłuższej perspektywie będzie to wybór z którego będziesz najbardziej zadowolony.