Zagraj tak, jak lubisz.

Klawiaturowe abecadło
10.23.2022

Zagraj tak, jak lubisz.

Różnice pomiędzy switchami są znaczące. Głośny i wyczuwalny klik niebieskich przełączników pozwala wyczuć moment ich aktywacji, ograniczając zmęczenie dłoni podczas pisania. Brązowe przełączniki mają cichy, ale zauważalny moment osiągnięcia punktu aktywacji, będąc optymalnym rozwiązaniem do gier i pracy. Liniowe, żółte przełączniki „chodzą” wręcz „płynnie”, dzięki czemu przyjemność z grania stoi na najwyższym poziomie. Dużą zaletą tych przełączników jest również ich cicha praca.

No właśnie – każdy rodzaj przełącznika oferuje inny „feeling” i dźwięk. A co jeżeli chcesz skonfigurować klawiaturę z innymi przełącznikami np. w miejsce WSAD? Wtedy rozwiązaniem są klawiatury z technologią hot-swap.

Hot swapy bez żadnych kompromisów.

Wybierając klawiaturę, wybierasz jeden, konkretny rodzaj przełącznika. Niebieskie, brązowe, czerwone, żółte – one wszystkie są domyślnie wbudowane w konkretny model klawiatury. Jednak są modele klawiatur, w których możesz sobie dowolnie skonfigurować sprzęt pod własne preferencje. Takim modelem jest MODECOM Volcano Hammer 2 RGB. Wymienialne przełączniki pozwalają wymienić każdy przełącznik Outemu Box (to musi być dokładnie przełącznik Outemu Box) na inny model przełącznika Outemu Box. Wybierając model na brązowych przełącznikach MODECOM Volcano Hammer 2 RGB, otrzymujesz klawiaturę na Outemu Box Brown. I teraz możesz pobawić się w customizację klawiatury, czyli zakupić dostępne na rynku inne przełączniki Outemu Box. I tak w miejsce WSAD wstawić np. Outemu Box Blue, a w dowolny inny klawisz, każdy inny przełącznik jaki tylko uznasz za słuszny. I nie musisz mieć ukończonych studiów technicznych, ani nawet zdolności manualnych, ponieważ wymiana switcha jest dziecinnie prosta. Po prostu wyjmujesz przełącznik i wkładasz inny. Prosto, przyjemnie i szybko. A po takiej operacji posiadasz klawiaturę idealną do wszystkiego – do grania, pracy lub nauki. I to bez żadnych kompromisów.

Analogicznie do klawiatury MODECOM Volcano Hammer 2 RGB, identyczna technologia została zastosowana w klawiaturze MODECOM Volcano Gamer 96 BT. Z tą różnicą, że ten drugi model wyposażony został w przełączniki Gateron.

Jak wymienić switche poprawnie?

1. Upewnij się jaki rodzaj hot swapów posiadasz w klawiaturze.

2. Kup przełącznik tego samego producenta, w tej samej technologii z kolorem przełącznika według uznania.

3. Zdejmij keycapy za pomocą keycap pullera.

4. Wyjmij przełączniki, które chcesz zastąpić innymi przełącznikami. Możesz to zrobić za pomocą pęsety.

5. Włóż nowe przełączniki dokładnie w tej samej pozycji, w jakiej wyjmowałeś stare. Chodzi o to, aby wpasować styki switcha w prawidłowe miejsce.

6. Załóż keycapy.

7. Ciesz się klawiaturą według własnej customizacji 😊