W poszukiwaniu ficzerów w klawiaturze.

Klawiaturowe abecadło
12.15.2021

Klawiatury nie muszą być nudne. Do tego mogą mieć sporo ciekawych i użytecznych funkcji, które pomogą w codziennym użytkowaniu. Tak jest chociażby z klawiaturą gamingową Volcano Lanparty 2, która posiada w sobie coś, co okazuje się praktycznym rozwiązaniem podczas pracy lub grania. A mowa tu o dodatkowych „ficzerach” jak rolka do regulowania głośności, czy dodatkowy port USB.

Po co mi port USB w klawiaturze?

Szczęśliwy jest ten, kto może postawić obudowę blisko biurka i wygodnie podpiąć się bezpośrednio do płyty głównej z klawiaturą i myszką. Dlatego właśnie długie ma 1,8 metra przewody w klawiaturach dla graczy Volcano i myszce gamingowej Volcano Shinobi przychodzą z niezbędną pomocą. Ale co jeżeli ktoś ma postawiony tak komputer, że przewód od myszy starcza ledwo do swobodnego grania? Wtedy wystarczy podpiąć mysz pod port USB w klawiaturze i voila! Gotowe – myszka swobodnie śmiga po podkładce pozwalając grać w najlepsze.

Pod port USB można podłączyć również przewód do zasilania np. smartfona. Trzeba jednak pamiętać, że ilość prądu do zasilenia smartfona wystarczy na „podtrzymanie” jego mocy, lub w najlepszym wypadku do powolnego jego ładowania. Ale w wielu przypadkach jest to w zupełności wystarczające, aby prowadzić rozmowy bez utraty mocy w baterii.

Rooooolka.

Wiele nowoczesnych głośników do komputera ma pilot zdalnego sterowania, którym można w szybki sposób zmienić głośność. Ale ile razy zdarzyło się Wam, że akurat pilot leży gdzieś daleko lub perfidnie schował się gdzieś na biurku? Są jeszcze głośniki z panelem sterowania w kolumnie – ta najczęściej stoi na wyciągnięcie dłoni. Ale i to nie zawsze jest możliwe, zwłaszcza że ustawiając kolumnę myślisz o tym, jak tu mieć wygodny dostęp do pokrętła. Zresztą nie zawsze na biurku jest odpowiednio dużo miejsca aby stały nim kolumny.

Rolka umieszczona tuż przy strzałkach do sterowania to naprawdę użyteczne rozwiązanie. W jednej chwili zmieniasz głośność. Serio – jak przyzwyczaisz się do używania rolki, w kolejnej klawiaturze bez tej funkcji będziesz odruchowo jej szukał.

Warto wybrać klawiaturę (w tym wypadku Volcano Lanparty2), która posiada dodatkowe funkcje jakie pomagają w codziennej pracy, czy zabawie przy komputerze. Jeżeli do tej pory Twoja klawiatura ich nie miała, możesz z pewną dozą niepewności podchodzić do takich „bajerów”. Ale zapewniamy– szybko przyzwyczaisz się do dobrego.