Primum non nocere, czyli jak zbudować gamingowe, domowe zacisze.

Gdzie myszy harcują
01.14.2022

Nie zawsze mamy warunki idealne do grania. Zdarza się, że obok nas krzątają się inni domownicy, komputer stoi w pokoju gdzie ktoś czyta książkę, albo śpi dziecko. Czasem po prostu granie w ciszy jest i dla nas komfortowe – nie musimy słuchać od innych domowników, że tylko klikamy i klikamy. Nam, osobom grającym, to klikanie przeważnie nie przeszkadza. Wręcz przeciwnie, aktywacja przycisków daje nam jasną informację dotyczącą tego, co nasza komputerowa postać zrobi w grze. Ale wiemy, że czasem jest jak jest, zatem… wybierzmy ciche urządzenia – one pozwolą grać bez zakłócania życia innych domowników.

Cichy zabójca, czyli niesłyszalna mysz, którą pokochają wszyscy domownicy.

Aby w niektórych sytuacjach ograniczyć odgłosy grania, wystarczy sobie spokojnie usiąść i pograć w strategie lub city buildery, które w większym stopniu wykorzystują mysz niż klawiaturę. Właśnie z myślą o domowym zaciszu przychodzi cicha mysz komputerowa dla graczy. MODECOM Volcano Silent Assassin jest konstrukcją opartą właśnie na cichych przełącznikach. Wiadomo, do takiej myszy trzeba się przyzwyczaić, ale nie jest to jakieś specjalne wyzwanie. Kilka niesłyszalnych kliknięć i jest ok. A ma to swoje niezaprzeczalne zalety – lewy i prawy przycisk myszy nie wydaje praktycznie żadnych odgłosów. Możesz klikać i klikać, a osoba siedząca obok nawet nie usłyszy, że grasz. A model MODECOM Volcano Silent Assassin oferuje tą samą użyteczność, co inne gamingowe konstrukcje. Jest w nim podświetlenie LED RGB, dedykowane oprogramowanie, 6 w programowalnych przycisków oraz dobry sensor optyczny PixArt PAW3327

Cicha myszka przyda się również do przeglądania stron internetowych lub po prostu do nauki. Jeżeli obok Ciebie siedzi dziewczyna / chłopak / mąż / żona z książką w ręku lub śpi dziecko, to możesz spokojnie sobie grać lub pracować na komputerze. Nie usłyszysz, tych niedorzecznych przecież zarzutów, że Twoje granie jest irytujące i przeszkadza.

Cicha mysz gamingowa to niewątpliwie dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy komputer stoi w pokoju w którym na co dzień przebywają inne osoby.