Piękno gamingu, uroda puddingu.

Klawiaturowe abecadło
01.21.2022

„Piękno” - zanim podążają tak poeci, jak i artyści. Szukamy piękna nie tylko w naturze, sztuce i filozofii, ale także w naszych telefonach, ubraniach, meblach i… w gamingu. Piękno często cenimy ponad rozsądek, staramy się nim otaczać. Nasz świat jest przez istotę piękna określony, a mimo to staramy się go zdefiniować. Jak zauważył filozof George Santayana w swojej książce The Sense of Beauty z1896 roku, istnieje w nas „bardzo radykalna i powszechna tendencja do obserwowania piękna i doceniania go”.

Filozofowie tacy jak Santayana od wieków próbowali zrozumieć piękno, ale w tych czasach, po latach badań, z wyjaśnieniem istoty piękna przychodzi nauka. I chociaż nie może nam ona jeszcze powiedzieć, czym jest piękno, może nam powiedzieć, gdzie ono jest – lub gdzie nie jest. Nie brakuje teorii na temat tego, co sprawia, że​​przedmiot jest estetyczny. Idee dotyczące proporcji, harmonii, symetrii, porządku, złożoności i równowagi zostały dogłębnie zbadane przez psychologów. Teorie te sięgają roku 1876 – we wczesnych dniach psychologii eksperymentalnej– kiedy niemiecki psycholog Gustav Fechner dostarczył dowodów na to, że ludzie obserwując kształty i obrazy kierują się tzw. złotym podziałem (stosunek wynosi około 1,6 :1). O tym, jak nasz mózg postrzega i rozumie piękno oraz czym jest złoty podział przeczytacie z licznych opracowań naukowych. Jednak wnioski są jednoznaczne – lubimy ładne rzeczy i lubimy się nimi otaczać.

Klawiatura z puddingami.

My również jesteśmy graczami i również zwracamy uwagę na estetykę. Dlatego w produktach MODECOM Volcano Gaming staramy się nie tylko dostarczyć rozwiązań praktycznych (niezbędnych do dobrej zabawy), ale jednocześnie estetycznych. Pod koniec 2021 roku wprowadziliśmy klawiaturę MODECOM Volcano Lanparty Pudding Edition. Bazująca na znanej, dobrej i cenionej klawiaturze MODECOM Volcano Lanparty, okrasiliśmy ją pięknymi nakładkami puddingowymi. Nakładki do 2/3 swojej wysokości wykonane zostały z mlecznego, prześwitującego materiału. Dzięki takiej konstrukcji podświetlenie LED RGB zyskuje na sile – prześwitujący materiał rozprowadza kolory równomiernie po klawiaturze. Jeżeli dodamy do tego aluminiowy top obudowy klawiatury, nasz zmysł wzroku wypełniony zostaje piękną barwą jasnego, kolorowego światła.

Klawiatura szczególnie pięknie prezentuje się po zmroku, kiedy włączone podświetlenie RGB delikatnie muska każdy zakątek biurka. Jeżeli dodamy do tego niezawodne przełączniki mechaniczne, poręczny rozmiar TKL, dedykowane oprogramowanie i funkcje anty-ghosting, to mamy urządzenie kompletne. Oto piękno gamingu od MODECOM Volcano Gaming!