Jak Volcano pomoże w nauce?

Edukacja muzyczna
12.13.2021

W tych szalonych czasach korona wirusa ponownie stoimy przed powrotem zdalnego nauczania. Ten stan rzeczy może (choć nie musi) odbywać się w przyszłości systematycznie zależnie od ilości zakażeń czy wydolności systemu służb medycznych. A skoro część z was wraca do zdalnego nauczania, warto przyjrzeć się gamingowym produktom Volcano, aby poza swoim głównym zadaniem (czyli graniem) pomagały również w nauce.

Słuchawki przychodzą z pomocą.

Najważniejsza rzecz podczas nauki, czyli słuchawki. Po pierwsze dzięki nim wyciszysz się od ewentualnych innych dźwięków w pokoju. Jeżeli jest coś co może Cię rozpraszać, to wygodne nauszniki skutecznie będą izolować Cię od otoczenia. Po drugie wyraźnie będziesz słyszeć osoby po drugiej stronie łącza. Przyczyni się to na pewno do lepszego zrozumienia tematu, pozwalając lepiej przyswoić wiedzę. Po trzecie dzięki wyraźnemu i czułemu mikrofonowi będziesz mógł wygodnie rozmawiać bez konieczności powtarzania swoich wypowiedzi, co może być w niektórych sytuacjach frustrujący lub irytujące. Po czwarte – wyłącznik mikrofonu masz tuż pod ręką na przewodzie i możesz go włączać i wyłączać w każdej chwili (tak jest w przypadku mikrofonu w słuchawkach Volcano Prometheus). Jeżeli chcesz zatem wydarzy się coś, czego nie chcesz aby inni słyszeli – szybko jesteś w stanie wyciszyć swój dźwięk.

Ostatnią zaletą jest ich wygląd. A te wyglądają rewelacyjnie z podświetleniem RGB – Ty tego nie widzisz, ale Twój rozmówca już tak. Jest więc czym się chwalić! Dodatkowo model ten waży tylko 280 gram, zatem możesz godzinami siedzieć w słuchawkach bez uczucia zmęczenia.

Co więcej, zaawansowany software pozwoli Ci zmienić głos (wskazane tylko w luźnych sytuacjach), a także ustawić inne funkcje dźwięku dla jak najlepszego zrozumienia rozmówcy. Więc i tutaj w czasie przerw czy wolnego czasu możesz uwolnić swoją energię.

 

Podobną użyteczność oferują inne modele, jak np. Volcano Shield 2 czy Volcano Bow. Wszystkie one są wygodne, posiadają wbudowany mikrofon i doskonale sprawdzą się podczas zdalnej nauki, ale to jednak model Volcano Prometheus polecamy najbardziej. Sprawdzą się po prostu w każdej sytuacji dzięki swoim licznym zaletom, a poza tym będą doskonałe do grania, kiedy już skończą się zajęcia.