Gigantus maximus, czyli po co Ci tak duża podkładka?

Podkładki małe i duże
01. 5.2022

Jak duża? Bardzo duża, bo o długości 1600 mm, czyli 1,6 metra. Mowa tu oczywiście o podkładce Volcano Meru. A teraz ciekawostka. Jakiś czas temu w kwestii wzrostu ludzi na świecie przyjrzał się hiszpański dziennik „El Pais”, który na podstawie ogólnodostępnych danych stworzył nietypową mapę świata. Chodziło właśnie o średni wzrost obywateli poszczególnych krajów, w tym także Polski. Z badań wynika, że statystycznie średnia wzrostu dla mężczyzny pochodzącego z Polski to dokładnie 177,3 cm, a kobiety 164,6 cm. Czyli Volcano Meru jest tylko o 4,6 cm „niższa” niż statystyczna polka. Nic zatem dziwnego, że Volcano Meru zajmuje większość powierzchni biurek – a wiele z nich nawet przewyższa… Ma to swoje plusy o których Wam opowiemy.

Duży może więcej.

Im więcej – tym lepiej. Jasne że tak! W końcu być może jesteś posiadaczem wiekowego już biurka, którego blat, najdelikatniej mówiąc, nie jest w dobrym stanie. Mając dużą podkładkę kładziesz ją na biurku i voila! Blat zakryty. A całość zdobi modna i nowoczesna grafika oraz wodoodporny i łatwy w czyszczeniu materiał. Jak coś się na podkładkę rozleje (a zdarza się), wtedy wystarczy wilgotna szmatka, którą w łatwy sposób zbierzesz rozlany sok, wodę czy inny słodki napój.

Kolejny argument przemawiający za takim gigantycznym rozmiarem to ustawienia DPI myszy. Jeżeli swoją mysz masz ustawioną na niskim DPI, wtedy to nie podkładka ogranicza Twoje zamaszyste ruchy, a tylko biurko i jej powierzchnia. O wiele przyjemniej gra się na takiej podkładce, gdzie ilość miejsca jest wręcz ogromna.

Materiał robi różnicę.

A teraz coś dla malkontentów. No dobra – duża podkładka. Pfff… też mi coś… A nie! Nie tylko wielkość ma tu znaczenie, lecz również jakość i materiał z jakiej jest wykonana. A tu jest naprawdę dobrze, bo materiał to speed&control. Co ono oznacza? Doskonały balans pomiędzy szybkością i kontrolą myszy. Dlatego świetnie sprawdzi się zarówno w grach FPS jak Counter-Strike czy Fortnite oraz w innych produkcjach RPG i wszelakich strategii. Na podkładce nie tylko szybko wycelujesz w wroga, lecz również precyzyjnie strzelisz ze snajperki. I przyjemnie i pożytecznie!

Cóż więcej możemy dodać? Podkładka wyróżniona została przez portal PurePC (polecamy zajrzeć na test) a także jej zalety docenili inni recenzenci oraz Youtuberzy (jak np. Rooshken).To zdecydowanie jest ta podkładka, która odmieni Twoje gamingowe stanowisko.