100% gamingu w 96% klawiaturze.

Klawiaturowe abecadło
10.24.2022

Poszukując dobrej klawiatury bierzemy pod uwagę wiele rzeczy – rodzaj przełączników, wygląd, rozmiar, markę czy cenę. Przy czym co oznacza „dobra klawiatura”? Czy taka droga od znanego producenta i promowana przez influencerów? A może taka, która będzie działać bezawaryjnie przez kilka lat? Czy też może taka, która cieszy oko i przyjemnie się na niej gra i pracuje? Na to pytanie, drogi czytelniku, musisz odpowiedzieć sobie sam, ponieważ to Ty wiesz najlepiej, co rozumiesz pod pojęciem „dobra”.

Jako że od lat zajmujemy się tworzeniem produktów dla graczy, również pożądamy „dobrej” klawiatury, z którą chętnie przejdziemy kolejne gamingowe przygody. I oto wreszcie jest ona - MODECOM Volcano Gamer 96 BT - coś innego, coś pożądanego…

Już samo pudełko zwiastuje coś innego, niż było do tej pory w ofercie produktów Volcano Gaming. Zupełnie nowa jakość, świetne wykonanie… Czuć powiew świeżości już przy pierwszym kontakcie z produktem.

Na pierwszy rzut oka widać, że mamy do czynienia z pełnowymiarową klawiaturą z racji dostępnego po prawej stronie bloku numerycznego, ale jest tak jakoś… inaczej. To wszystko za sprawą rozmiaru 96%, który w dzisiejszych czasach nie jest jeszcze często spotykany. MODECOM Volcano Gamer 96 BT jest wspaniałym wyborem dla wszystkich osób, które poszukują bardziej kompaktowej konstrukcji, przy jednoczesnej funkcjonalności pełnowymiarowej klawiatury. Do tego piękny, biały kolor i wspaniałe puddingowe nakładki na klawisze z pełnym podświetleniem LED RGB.

A co jeszcze w nowym „Gamerze”? Przełączniki mechaniczne Gateron Yellow, świetne do grania oraz o fantastycznej funkcjonalności i żywotności 50 milionów kliknięć. No a wisienką na torcie jest możliwość bezprzewodowej pracy. Zarówno za pomocą nadajnika 2.4 GHz dostępnego w zestawie, jak i poprzez wbudowany moduł Bluetooth. Ile godzin można grać bez ładowania? Ponad 100! A jeżeli przez ten cały czas bezprzewodowego grania zapomnisz o ładowaniu, migający przycisk FN odpowiednio wcześniej poinformuje o niskim stanie baterii. Oczywiście można też pracować i grać na podłączonym przewodzie.

Po namyśle, musimy przyznać, że MODECOM Volcano Gamer 96 BT wyjątkowo nam się udał. Oczywiście że znajdą się tacy, którym klawiatura może się nie podobać (bo o gustach się nie dyskutuje), albo na siłę zaczną szukać braku dodatkowych portów USB (lecz przy bezprzewodowym działaniu dodatkowy port nie zawsze ma sens) czy pokrętełek, mini wyświetlacza etc. Ale nie oszukujmy się – Volcano Gamer 96 BT jest zawodnikiem kompletnym. I w tej cenie, w jakiej jest sprzedawany, nie ma po prostu konkurencji.